Договір дарування квартири, який також часто називають дарчим, оформляється в письмовому вигляді і підлягає нотаріальному посвідченню. Особа, згідно з договором є дарувальником, безоплатно передає обдарованому права власності на квартиру.

Договір дарування квартири може бути оформлений у нотаріуса за місцезнаходженням (реєстрації) квартири , а також за місцем реєстрації однієї із зазначених у документі сторін. Такий договір повинен бути перевірений і вичитаний юристами для того, щоб уникнути можливих суперечностей із законодавством , неповноти змісту та інших можливих помилок. Грамотно оформлений договір дарування житла є важливим способом захисту інтересів сторін, а також подальшої реалізації угоди.

Якщо дарувальник з будь-яких причин хоче відсунути в часі момент передачі права власності на квартиру, можна зробити висновок консенсуальної договір. Такий документ буде вважатися набрав чинності лише після закінчення певного часу або після настання конкретної дати.

Для того, щоб уникнути подальших проблем і суперечок, при його оформленні потрібно отримати згоду чоловіка або дружини дарувальника. Також при оформленні договору дарування нотаріус повинен перевірити квартиру на відсутність заборон на відчуження або можливих податкових застав, а також перевірити за існуючими реєстрів відсутність арешту квартири.

Багато приймають рішення оформити договір дарування в зв’язку з тим, що сподіваються скоротити витрати, що виникають від договору купівлі – продажу квартири. Але варто розуміти, що при оформленні договору дарування здійснюється угода також обкладається певним податком. Потрібно також знати, що оформлення договору дарування в деяких ситуаціях є більш ризикованим, ніж проведення операції купівлі продажу. Тому в кожному окремому випадку потрібно консультуватися з досвідченим нотаріусом.

Для оформлення договору дарування нотаріусу необхідно буде надати паспорти та ідентифікаційні номери сторін, всі правовстановлюючі документи на квартиру, довідку про склад сім’ї дарувальника, а також можливо інші документи, перелік яких потрібно для кожної окремої ситуації уточнити безпосередньо у нотаріуса.

Щоб оформити договір дарування квартири телефонуйте нам:
095 317 80 81 [Vodafone]
093 505 99 61 [Lifecell]
057 762 62 00 [Міський]

або пишіть на електронну пошту:
notar3581@ukr.net

Адреса:
Україна, місто Харків, ХТЗ, вулиця Миру, 22.