Досить часто автомобіль, зареєстрований на одну людину, з тих чи інших причин використовується іншим. По суті, неважливо, близький чи це родич, друг, знайомий, а то і зовсім чужий для власника людина. Ситуації бувають різними. Саме для того, щоб управляти засобом пересування міг ще хтось, крім власника, і існує довіреність на керування автомобілем – нотаріально завірене, або ж рукописне в деяких випадках, дозвіл власника експлуатувати належний йому транспорт, а так само передавати його у використання третіми особами.

До того ж, подібний документ можна оформити на декількох людей, наприклад, в ситуації, якщо в одній великій родині автомобіль використовують одночасно кілька її членів. Погодьтеся, в сьогоднішніх умовах це більш реально, ніж придбати транспортний засіб для кожного.

Ще один важливий аспект: подібна довіреність оформляється також при продажу автомобіля, що істотно спрощує процедуру переоформлення документів як для продавця, так і для покупця.

Не так давно довіреність перестала бути необхідним документом, який водій зобов’язаний пред’явити при перевірці співробітникам поліції. Але, разом з тим, з багатьох причин вона все – таки повинна бути. Це спрощує пошук винуватців ДТП для інстанцій, які цим займаються, а для самого власника – знімає відповідальність за будь-які події, пов’язані з його автомобілем в період дії довіреності, якщо вона, звичайно ж, оформлена грамотно.

Відсутність довіреності може мати негативні наслідки. Наприклад , при викраденні або у випадках, коли потрібно забрати автомобіль зі штрафстоянки, а так само при бажанні особи, що експлуатує його не будучи фактичним власником, пройти техогляд, без довіреності не обійтися. Так само важливо мати довіреність для здійснення реєстраційних дій: продажу, зняття з обліку або постановки на облік. На жаль, без видимого підтвердження того, що водій має якесь право на подібні дії, майже всі вони неможливі.

Оформити довіреність на керування автомобілем не так і складно. Як вже говорилося вище, довіреність може бути як рукописної в деяких випадках (складеної без участі нотаріуса), так і нотаріально завіреної, що дає юридичні гарантії.

Документ повинен містити такі пункти :

1. Прізвище, ім’я, по батькові довірителя, його паспортні дані.
2. Прізвище, ім’я, по батькові людини, який планує використовувати в будь-яких цілях автомобіль, його паспортні дані.
3. Відомості про автомобіль: реєстраційний знак, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (або хоча б його дані), ідентифікаційний номер, номери кузова та двигуна, а так само дані, зазначені в паспорті самого автомобіля.
4. Предмет довіреності – дії з автомобілем, на які буде мати право отримує довіреність особа (використання, продаж, передача дозволу на водіння третім особам і т.п.)

Для спрощення процедури оформлення довіреності існують спеціальні бланки, але документ, написаний на тетрадному аркуші, якщо немає можливості зробити по – іншому, буде мати таку ж юридичну силу.

Як бачимо, забезпечити присутність документа, щоб убезпечити себе на випадок непередбачених неприємностей і проблем, можна без особливої ​​тяганини і складнощів.

Документи для оформлення довіреності на управління автомобілем:

Для фізичних осіб:

– паспорт;
– реєстраційний номер облікової картки платників податків.

Для юридичних осіб:

– виписку з ЄДР;
– статут;
– витяг з ЄДР;
– довідка з ЄДРПОУ;
– протокол про обрання керівника, а якщо від імені юридичної особи Діє представник за довіреністю – Нотаріально посвідчена Довіреність;
– паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків представника юридичної особи;
– печатка юридичної особи;
– протокол органу управління про згоду на Укладення договору позики копійчаних коштів.

Щоб оформити довіреність на керування автомобілем телефонуйте нам:
095 317 80 81 [Vodafone]
093 505 99 61 [Lifecell]
057 762 62 00 [Міський]

або пишіть на електронну пошту:
notar3581@ukr.net

Адреса:
Україна, місто Харків, ХТЗ, вулиця Миру, 22.